اقتصادی

ایالات متحده و ژاپن به توافقی دست یافتند تا تعرفه های فولاد را در دوران ترامپ کاهش دهند.

دولت ترامپ در سال 2018 تعرفه‌های فلزی را بر ده‌ها کشور اعمال کرد و گفت که مازاد فولاد و آلومینیوم خارجی، تولیدکنندگان آمریکایی را از تجارت خارج می‌کند و تهدیدی برای امنیت ملی است. دونالد جی ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در ازای دریافت امتیازات تجاری، تعرفه های برخی کشورها از جمله مکزیک و کانادا را افزایش یا کاهش داده است، اما بسیاری از دولت ها همچنان مشمول مالیات هستند.

وندی کاتلر، معاون مؤسسه سیاست جامعه آسیایی، گفت که اعمال تعرفه‌های مرتبط با امنیت ملی بر متحد نزدیک ایالات متحده مانند ژاپن «معنا چندانی نداشت و این یک فصل ناگوار در تاریخ تجارت آمریکا بود».

او گفت: «در نهایت با پشت سر گذاشتن فولاد، درها را به روی همکاری های شدید در مورد طیف وسیعی از مسائل اقتصادی و تجاری منطقه ای و جهانی باز می کند.

موانع تجاری بسیاری از سازندگان و اتحادیه های فلزی محلی را به دام انداخته است، که به گفته آنها برای حفظ صنعت آمریکا و رقابت با مازاد مواد معدنی ارزان خارجی کشورهایی مانند چین ضروری است. اما این تعرفه‌ها متحدان خارجی و بسیاری از شرکت‌های آمریکایی را که از فولاد و آلومینیوم وارداتی برای ساخت خودرو، ماشین لباسشویی، قوطی آبجو و سایر محصولات استفاده می‌کنند ناراحت کرد و مجبور شدند قیمت‌های بالاتری را برای نهاده‌های خود بپردازند.

کوین دمپسی، مدیر اجرایی موسسه آهن و فولاد آمریکا، یک گروه صنعتی، گفت که توافق با ژاپن مانع از افزایش دوباره واردات می شود که تولید و اشتغال ایالات متحده در بخش فولاد را تضعیف می کند.

وی گفت: «ما از پذیرش مستمر دولت بایدن مبنی بر اینکه صنعت فولاد ایالات متحده برای امنیت ملی و اقتصادی ما و تلاش‌ها برای ایجاد اقتصاد پایدارتر ایالات متحده حیاتی است، قدردانی می‌کنیم، و افزود که «اجرا و اجرای مناسب» توافق ضروری است. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا