تکنولوژی

ایالات متحده در میان ترس از حمله روسیه برای جنگ سایبری آماده می شود

کاخ سفید روز دوشنبه از شرکت‌های آمریکایی خواست تا دفاع از امنیت سایبری خود را در پی گزارش‌های اطلاعاتی که حاکی از برنامه‌های احتمالی دولت روسیه برای هدف قرار دادن زیرساخت‌های حیاتی ایالات متحده است، تقویت کنند.

مقامات دولتی بعداً تصریح کردند که هیچ مدرکی دال بر حملات قریب الوقوع وجود ندارد.

پرزیدنت بایدن در بیانیه ای که بعد از ظهر دوشنبه منتشر کرد به بخش خصوصی هشدار داد که دولت روسیه در حال بررسی گزینه هایی برای حملات احتمالی سایبری است.

کاخ سفید یک برگه اطلاعاتی منتشر کرده است که در آن اقدامات شرکت‌ها برای بهبود امنیت سایبری خود قبل از هر گونه تهدید سایبری را تشریح می‌کند.

از قضا، شرکت امنیت فناوری اطلاعات NeoSystems در 15 مارس اعلام کرد که میزبان پانلی از کارشناسان بخش خصوصی و دولتی در 22 مارس خواهد بود که با محوریت پیامدهای امنیت سایبری درگیری‌های جاری در اوکراین برگزار می‌شود. او قصد داشت در مورد نگرانی های زنجیره تامین و زیرساخت های حیاتی و نحوه محافظت فعال در برابر حملات بحث کند.

برایان ویر، ناظم، با معرفی گروه کارشناسان گفت: «ما این کار را در زمانی غیرمعمول با درگیری روسیه و اوکراین و اعلامیه‌های کاخ سفید در شب گذشته انجام می‌دهیم.

ور، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت مشاوره استراتژی و هوش تجاری Next5 و مدیر سابق امنیت سایبری در آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) است.

CISA تلاش های ملی را برای درک، مدیریت و کاهش خطرات زیرساخت های الکترونیکی و فیزیکی ایالات متحده رهبری می کند.

TechNewsWorld در یک میزگرد ارائه شده توسط Zoom شرکت کرد. در زیر خلاصه ای از نظرات اصلی به اشتراک گذاشته شده توسط چهار عضو پانل آمده است.

درباره هشدارهای کاخ سفید

پس از هفته‌ها اگر نگوییم ماه‌ها بیانیه‌های عمومی، شب گذشته با بیانیه امنیت سایبری پرزیدنت بایدن اتفاقی غیرعادی افتاد، همانطور که به گلن اس نشان داده شد. گرستل، مشاور ارشد، برنامه امنیت بین المللی، مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی. او همچنین مشاور عمومی سابق آژانس امنیت ملی (NSA) است.

وی گفت: “شواهد معتبر نشان می دهد که روسیه در حال آماده شدن برای حمله سایبری به ایالات متحده است.” این یک هشدار غیرعادی است.» روسیه یک تهدید سایبری پیچیده است. ما می دانیم که آنها چه کاری می توانند انجام دهند.»

تا کنون در ایالات متحده ما چیزی را که از آن می ترسیم ندیده ایم – یک حمله سایبری بسیار ویرانگر فیزیکی. او برای این موضوع سه دلیل ارائه کرد.

دلیل اصلی این امر این است که انجام این نوع حمله به زمان و تلاش نیاز دارد. به آن سختی دیدن منافع بلندمدت برای روسیه را نیز اضافه کنید.

گرستل توضیح داد: «این ویرانی محلی خواهد داشت، اما برای پوتین منفعت راهبردی نخواهد داشت و منجر به پاسخ‌های جدی و ناشناخته می‌شود».

دلیل سوم که روسیه هنوز حمله سایبری علیه ایالات متحده انجام نداده است به تصمیم گیری منطقی بستگی دارد. زمانی که بار کامل تحریم‌های بی‌سابقه و فوق‌العاده در چند هفته آینده آغاز شود، او انتظار دارد که شاهد بازگشت روسیه به تجاوزات شوروی سابق تحت سبک رهبری نیکیتا خروشچف، نخست‌وزیر سابق اتحاد جماهیر شوروی باشد.

گرستل گفت نگرانی اصلی او این است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه احساس کند چاره ای جز پاسخ به آنچه مردم روسیه تحریم می کنند ناعادلانه علیه او نیست.

تاکتیک های سایبری …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا