تکنولوژی

اپل در WWDC22 به‌روزرسانی‌های گسترده‌ای را در زمینه نرم‌افزار، سخت‌افزار و تجربیات کاربر به نمایش می‌گذارد

کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال 2022 روز دوشنبه از آخرین نسخه های منتشر شده این شرکت از سیستم عامل های موبایل و دسکتاپ در آغاز نمایشگاه مجازی سالانه فناوری پیشرفته خود با هدف توسعه دهندگان و تجربه مصرف کننده اپل رونمایی کرد.

در این رویداد به‌روزرسانی‌های اصلی نرم‌افزار اپل برای iOS 16 و همچنین به‌روزرسانی‌هایی برای iPadOS و macOS برای رایانه‌های شرکت و watchOS 9 برای Apple Watch ارائه شد.

در ارائه ها مک بوک ایر جدید 13.6 اینچی با صفحه نمایش Liquid Retina به همراه یک مک بوک پرو 13 اینچی جدید برجسته شد – که هر دو با تراشه سیلیکونی M2 جدید اپل بهبود یافته اند.

کنفرانس امسال اولین فرصت بزرگ اپل برای معرفی برخی از خطوط تولید جدید خود بر اساس طراحی پردازنده هایش بود.

تیم کوک، مدیر عامل اپل، در طی اظهارات افتتاحیه خود به خود می بالید که این پلتفرم ها و محصولاتی که ارائه می دهند تجربیات شگفت انگیزی را به کاربران ارائه می دهند و فرصت های شگفت انگیزی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند تا بتوانند از ابرقدرت های خود برای نوآوری، ایجاد و همکاری استفاده کنند و برنامه هایی را ایجاد کنند که به تغییر جهان ادامه می دهند. .

WWDC طراحی شده است تا به این جامعه آنچه را که برای انجام بهترین کارش نیاز دارد، بدهد. کوک در طول ارائه اصلی مجازی گفت: “ما دوست داریم از توسعه دهندگان خود خارج از WWDC با پشتیبانی جامع و در سطح جهانی حمایت کنیم.”

یک تبلیغ به خصوص چشمگیر توانایی استفاده از آیفون به عنوان وب کم را نشان داد. ضمیمه کلیپ به کاربران این امکان را می‌دهد تا آیفون خود را در بالای صفحه رایانه ایمن کنند و از طریق ویژگی‌های دوربین تداومی با FaceTime و سایر برنامه‌های کنفرانس ویدیویی یکپارچه شوند.

دوربین تداومی macOS Ventura به آیفون اجازه می دهد به عنوان یک وب کم عمل کند

دوربین تداومی از آیفون شما به عنوان وب کم در مک شما برای کنفرانس ویدیویی استفاده می کند. (اعتبار تصویر: اپل)


جامعه توسعه دهندگان در حال رشد

کوک تلاش های اپل برای رشد جامعه توسعه دهندگان را خلاصه کرد. این پشتیبانی از توسعه دهندگان به چندین ابتکار مهم گسترش می یابد.

یکی از آنها مرکز توسعه‌دهندگان است که در روبروی Apple Park قرار دارد و توسعه‌دهندگان می‌توانند با مهندسان اپل ارتباط برقرار کنند و به جامعه جهانی آن دسترسی داشته باشند. مورد دیگری پاییز گذشته با اولین گفتگوهای فناوری آنلاین اپل برای توسعه دهندگان اتفاق افتاد تا در مورد فناوری های جدید بیشتر بیاموزند و مستقیماً با مهندسان اپل در جلسات زنده و ساعت های تک به تک ارتباط برقرار کنند.

کوک افزود: “ما همچنین متعهد به پرورش نسل بعدی توسعه دهندگان از جمله تلاش برای دستیابی به جوامعی هستیم که کمتر از آنها نمایندگی می شود.”

کمپ‌های کارآفرینی اپل شامل سازمان‌های زن، سیاه‌پوست و لاتین تبار است و به توسعه‌دهندگان جوامعی که نمایندگی کمتری دارند، راهنمایی، الهام و بینش اپل را ارائه می‌دهد.

این شرکت آکادمی‌های توسعه‌دهنده را راه‌اندازی کرده است تا به دانش‌آموزان مبانی کد و سایر مهارت‌های لازم برای یافتن و ایجاد شغل در اقتصاد اپلیکیشن‌ها را آموزش دهد. این 17 مرکز کد نویسی در سراسر جهان واقع شده اند.

برای مثال، در اکتبر گذشته، اپل طرح عدالت و عدالت نژادی دیترویت را افتتاح کرد. در عربستان سعودی، اپل اولین آکادمی توسعه دهندگان زن خود را در ماه فوریه راه اندازی کرد.

کوک گفت: «خوشحالیم که بگوییم که جامعه توسعه دهندگان خود را به بیش از 34 میلیون توسعه‌دهنده در اپل افزایش داده‌ایم. “امروز ما پلتفرم های خود را بیشتر از همیشه برای توسعه دهندگان و کاربران خود پیش خواهیم برد.”

مقیاس بندی macOS

MacOS Ventura، آخرین نسخه سیستم عامل دسکتاپ،…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا