بازرگانی

اعتماد سازندگان خانه انتظارات قبلی را افزایش می دهد، تقاضای خریداران همچنان بالاست

نجاران برای ساختن خانه‌های جدید کار می‌کنند که هنوز در حال ساخت است، در حالی که عرضه مصالح ساختمانی در تامپا، فلوریدا، 5 مه 2021 تقاضای بالایی دارد.

اکتاویو جونز | رویترز

قیمت های بالا و زمان انتظار طولانی به نظر نمی رسد خریداران را از خانه سازان کشور دور کند. با افزایش تقاضا، اعتماد سازندگان مسکن به بازار خانه های تک خانواده در نوامبر بیش از حد انتظار افزایش یافت و به بالاترین سطح از ماه می گذشته رسید.

اعتماد در انجمن ملی سازندگان خانه (NAHB) / شاخص بازار مسکن ولز فارگو (HMI) با 3 امتیاز افزایش به 83 رسید. هر چیزی بالای 50 مثبت تلقی می شود. انتظارات تحلیلگران بدون تغییر در 80 باقی می ماند. احساسات در نوامبر 2020 روی 90 بود.

چاک فوک، مدیر عامل NAHB، از تامپا، فلوریدا، گفت: “بازار قوی خانه سازی در ماه نوامبر با وجود ادامه چالش های طرف عرضه ادامه یافت.” “فقدان موجودی فروش مجدد همراه با تقاضای قوی مصرف کنندگان همچنان باعث ایجاد خانه های تک خانواده می شود.”

در بین سه مولفه شاخص، شرایط فروش فعلی با 3 واحد افزایش به عدد 89 رسید. حرکت خریداران نیز با 3 واحد افزایش به عدد 68 رسید. پیش‌بینی فروش برای شش ماه آینده در عدد 84 بدون تغییر بود.

در حالی که خریداران فراوان هستند، اکثر اجزایی که برای ساخت خانه استفاده می‌شوند، اینطور نیستند. این باعث شده است که برخی از سازندگان، مانند بزرگترین شرکت کشور، DR Horton، فروش را کاهش دهند تا مطمئن شوند که می توانند به موقع تحویل دهند.

رئیس این شرکت، دونالد هورتون، در آخرین انتشار درآمد سه ماهه شرکت خاطرنشان کرد: «ما عمداً به محدود کردن سرعت فروش خانه خود با فروش خانه‌ها در اواخر چرخه ساخت‌وساز ادامه داده‌ایم تا با سطح تولید خود مطابقت داشته باشد و اطمینان بیشتری نسبت به خود داشته باشیم. تاریخ های بسته شدن خانه. . خریداران خانه.”

سازندگان نه تنها همچنان با اختلالات زنجیره تامین و کمبود شدید نیروی کار مواجه هستند، بلکه نمی توانند زمین کافی برای ساخت و ساز پیدا کنند.

رابرت دیتز، اقتصاددان ارشد NAHB، که از سیاستگذاران خواست تا بر حل این مسائل تمرکز کنند، گفت: «در دسترس بودن در چند دهه پایین است و صنعت ساخت و ساز در حال حاضر بیش از 330000 جای خالی دارد.

در منطقه، بر اساس میانگین متحرک 3 ماهه نتایج HMI، احساسات در هر دو غرب میانه و جنوب با 4 واحد افزایش به 72 و 84 رسید. در غرب با یک واحد افزایش به 84 و در شمال شرق با دو واحد کاهش به 70 واحد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا