چمن مصنوعی

استفاده از زیرپایه چمن مصنوعی

اگر تصمیم به نصب چمن مصنوعی گرفته اید، ابتدا به خاطر اتخاذ تصمیم عاقلانه و صرفه جویی در مصرف آب به شما تبریک می گوییم. چمن مصنوعی نه تنها به کاهش قابل توجه مصرف آب شما کمک می کند، بلکه یک چمن زیبا و کاربردی را نیز برای شما فراهم می کند که تنها در چند سال هزینه خود را پرداخت می کند.

حفاری

زمانی که مشخص کردید می‌خواهید چمن مصنوعی خود را در کجا نصب کنید و ابعاد چمن جدیدتان که به زودی شگفت‌انگیز خواهد شد، وقت آن است که خاک موجود خود را حفاری کنید. حفاری خاک یک مرحله حیاتی در نصب چمن مصنوعی مناسب است. خاک بومی که حفاری می شود با زیرپایه جایگزین می شود. زیرپایه چمن مصنوعی چیست؟

چرا زیرپایه؟

اما، ممکن است تعجب کنید، چرا باید یک زیرپایه نصب کنم؟ چرا من نمی توانم چمن مصنوعی خود را همانطور که هست روی خاک نصب کنم؟ پاسخ به برخی از اصول اولیه علمی – انبساط و انقباض مربوط می شود. نفت به طور طبیعی بسته به آب و هوا در طول زمان منبسط و منقبض می شود. برای چمن طبیعی این مشکلی ایجاد نمی کند زیرا در خاک رشد می کند. با این حال، برای چمن مصنوعی، چنین انبساط و انقباض می تواند منجر به کمانش، چروک شدن و سطح ناهموار شود.

این چمن در کنار لبه بتنی سخت نصب می شود

راه حل جلوگیری از این امر، جایگزینی خاک با ماده ای است که منبسط یا منقبض نمی شود. یک زیرپایه مناسب متشکل از پایه جاده کلاس II (همچنین به عنوان پایه های متفرقه خرد شده یا CMB شناخته می شود) یا گرانیت تجزیه شده، پایه ای عالی برای چمن مصنوعی شما فراهم می کند و به شما کمک می کند که بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود ببرید.

CMB در مقابل DG

CMB ترکیبی از بتن بازیافتی و/یا آسفالت بازیافتی است و از مخلوطی از شن و ماسه از ذرات با اندازه های مختلف تا ¾ اینچ تشکیل شده است. گرانیت تجزیه شده یا DG، سنگ گرانیتی است که به حدی هوازدگی کرده است که به آسانی به قطعات کوچکتر سنگ ضعیف و/یا به مخلوطی از شن، ماسه و ذرات خاک رس به اندازه سیلت می شکند. هر دو مواد عالی برای زیرپایه شما هستند. CMB راحت تر از DG فشرده می شود اما به خوبی تخلیه نمی شود. در همین حال، DG نسبت به CMB روکش صاف‌تری دارد اما کمی گران‌تر است. به طور کلی، CMB بهترین انتخاب برای چمن مصنوعی در محوطه سازی است در حالی که DG بهترین انتخاب است اگر در حال نصب سبزه هستید.

فشرده سازی زیرپایه

هنگامی که در مورد مواد زیربنایی مناسب تصمیم گرفتید، وقت آن است که یک پا را تکان دهید… و هر چیز دیگری را نیز! پس از اینکه مواد زیر پایه را روی محل نصب خود پخش کردید، بهترین گزینه برای نصب مناسب استفاده از تراکم کننده صفحه ارتعاشی است. همچنین می‌توانید از غلتک و دستکاری دستی برای دستیابی به نواحی سخت و گوشه‌های تنگ استفاده کنید. اوه، و مطمئن شوید که زیرپایه خود را در حالی که در حال متراکم کردن آن هستید خیس کنید تا به از بین بردن فضاهای خالی یا هوا کمک کنید.

زیرپایه

اضافه کردن یک پایه فرعی ممکن است کار اضافی زیادی به نظر برسد. اما مانند هر کاری که ارزش انجام دادن دارد، ارزش انجام آن را نیز دارد. نصب چمن مصنوعی به روش صحیح در اولین بار در دراز مدت مفید خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند نصب، ویدیوهای نصب چمن مصنوعی ما را بررسی کنید یا به فروشگاه محلی خرید سبز مراجعه کنید. ما خوشحالیم که به شما کمک کنیم تا بفهمید کدام زیرپایه برای شما مناسب است و چقدر برای نصب نیاز دارید.

با این راهنمای نصب DIY Easy Install به فرآیند نصب نگاهی بیاندازید تا ایده ای از آنچه می توانید انتظار داشته باشید به دست آورید.

راهنمای خود را دریافت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا