خودرو

از آرشیو: در چنین روزی در سال 1978م

رنو قصد دارد سال آینده ابرخودروی محبوب مینی 5 خود را احیا کند و آلپاین به تازگی کار روی نسخه ارتقا یافته را به پایان رسانده است.

تاریخ تکرار می شود، زیرا یک نسخه آلپاین از نسخه اصلی وجود داشت که در سال 1976 معرفی شد. بله، قبل از Mk1 Volkswagen Golf GTI (اگرچه تا سال 1979 به بریتانیا نیامد و مانند گوردینی این کار را انجام داد، به دلیل یک مشکل مارک تجاری ).

ما اولین گل خود را در سال 1978 پس از کسب دو مقام دوم و سوم چشمگیر در رالی مونت کارلو به ثمر رساندیم.

امروز در آرشیو اتوکار مشترک شوید

دیپ موتور چهار سیلندر 5 را از 1289 به 1397 سی سی خسته کرد، ضریب تراکم را بالا برد و کاربراتور دوبل وبر را نصب کرد و آن را از 64 به 93 اسب بخار رساند. و فنرهای طولانی مدت به یک میله پیچشی بزرگ و میله های پیچشی ضخیم تر وصل شده بودند.

مرد ما گفت: “در جاده های کوهستانی پشت موناکو، سرعت او در گوشه های گرد به نظر می رسید فقط با قدرت بازوی من محدود شده بود. به نظر نمی رسد هیچ چیز جلوی خودرو را از جاده خشک منحرف کند.

“به زودی تکنیک بسیار بهتری پیدا کردم. در خم با قدرت شیرجه بزنید، دم را در یک لحظه بلند کنید. آن را درست انجام دهید و من می‌توانم در بالای سنجاق سر حرکت کنم و آماده باشم که دوباره برق را به سختی وارد کنم تا به یک خط مستقیم برسم. واقعا هیجان انگیز! “

توربو لوتوس اسپریت را ارتقا می دهد

نسخه توربو لوتوس اسپریت در سال 1980 وارد شد، درست است؟ نه دقیقا. در سال 1978، فروشنده لوتوس Bell and Colvill شروع به ارائه گوه هایی کردند که توسط Mathwall Automobiles تبدیل شده بودند. ما گفتیم “این یک پیشرفت در همه چیز است”. “البته سریعتر، اما همچنین قابل ردیابی تر و ساکت تر.” گشتاور بسیار کم و راندمان بهتر مطمئناً عالی به نظر می رسد – برخلاف کاپوت آزبست …

روبروی یک کوپه مقرون به صرفه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا