روانشناسی

آیا سیاست پرداخت شما باید شفاف تر باشد؟

بسیاری از نامزدها می گویند که می خواهند کارفرمایان در مورد حقوق بازتر باشند. اما آیا شفافیت به ایجاد برابری کمک می کند یا به معنای چالش های بزرگ تری است که می تواند کارمندان را از خود دور کند؟

صحبت در مورد حقوق به ندرت آسان است، و برای برخی از نامزدها، بحث در مورد حقوق چیزی است که آنها کاملاً از آن اجتناب می کنند. تحقیقات SEEK نشان می دهد که 79٪ از نامزدها موافق هستند که باید شفافیت بیشتری در مورد حقوق در آگهی های شغلی ذکر شده وجود داشته باشد. از هر سه نامزد دو نفر موافق هستند که حقوق باید در محل کار به طور گسترده مشخص شود.

اما صحبت از شفافیت دستمزد می تواند با چالش هایی برای کارفرمایان همراه باشد. ما با دو رهبر منابع انسانی صحبت می کنیم که موضع خود را در مورد شفافیت پرداخت توضیح می دهند.

سکوت در مورد حقوق

دستمزدها معمولاً بر اساس عوامل متعددی از جمله تقاضا و ارزش بازار، همراه با صلاحیت، دانش، مهارت و تجربه داوطلب تعیین می شود.

جودیت کلیری، مدیر ارشد مردم و افسر نوآوری هیپاژها، می‌گوید پرسیدن اینکه از کسی چه چیزی به دست می‌آورد، از نظر اجتماعی “بی ادبانه” است. “من انتظار دارم که اینطور باشد زیرا ممکن است مردم در مورد ظرفیت درآمد دیگران و اینکه پول خود را برای چه چیزی خرج می کنند قضاوت ارزشی داشته باشند.”

در بخش دولتی، کارمندان تمایل دارند در محدوده “محدوده” باشند و افزایش سالانه دریافت می کنند، و کارمندان اغلب سطح محدوده یکدیگر را می دانند. اما در بقیه نیروی کار، شفافیت دستمزد نسبتاً نادر است.

مورد در باره شفافیت پرداخت

این یک بازار کار رقابتی است و از دیدگاه کارفرما، باز بودن برای ارائه حقوق منصفانه به کارمندان یک استراتژی است که اعتقاد بر این است که نامزدها را جذب و حفظ می کند. شفافیت پرداخت همچنین می تواند سطح اعتماد را در میان کارمندان افزایش دهد زیرا گفته می شود که آنها برای باز بودن در مورد پاداش ها ارزش قائل هستند.

استدلال به نفع شفافیت دستمزدها بر شکاف دستمزد جنسیتی متمرکز است، که تفاوت بین میانگین درآمد هفتگی یک زن و معادل هفتگی تمام وقت یک مرد است. کسانی که از شفافیت دستمزد حمایت می کنند، معتقدند که در صورت مشخص بودن حقوق، احتمال بیشتری وجود دارد که زنان برای همان شغل به عنوان مرد دستمزد دریافت کنند. تحقیقات آمار نیوزلند نشان می دهد که شکاف دستمزد جنسیتی در نیوزلند 9.3 درصد است.

در ALDI، حقوق موضوعی تابو نیست. بسته حقوق یا دستمزد ساعتی برای هر نقش را می توانید در صفحه وب ALDI Careers پیدا کنید. سافرون نیوتن، مدیر منابع انسانی ALDI استرالیا می گوید: «ما پاداش های پیشرو در بازار را ارائه می دهیم که شفاف و منصفانه است. با روشن کردن انتظارات حقوق – چرا برای مبلغی که دریافت می‌کنید درآمد کسب می‌کنید – استخدام مدیران و کارمندان می‌توانند روابط قابل اعتمادی ایجاد کنند و در گفتگوهای مهم شرکت کنند.

نیوتن می گوید ALDI به همه کارکنان در یک سطح دستمزد برابر می دهد. او توضیح می دهد: «همه مشاغل در یک مکان، با کار و مسئولیت مساوی، بدون توجه به جنسیت یا سایر جمعیت شناسی، دستمزد یکسانی دریافت می کنند. “پاداش کارکنان با نرخ های بالاتر از نرخ های صنعت و بررسی سالانه”.

مورد در برابر شفافیت پرداخت

استدلال برای حفظ محرمانه بودن حقوق و دستمزد اغلب بر روابط کارکنان متمرکز است. “تعداد پیچیده ای از عوامل مرتبط با یکدیگر تعیین کننده حقوق و دستمزد هستند، و بیشتر شرکت ها محرمانه بودن را ترجیح می دهند تا برخی از کارمندان احساس کم ارزش شدن یا …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا