متاورس

آهوی متاماتس! متا پس از یک ماه پرتلاطم و سقوط قیمت سهام به تلاش‌های خود برای تغییر نام تجاری ادامه می‌دهد

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک روز سه‌شنبه اعلام کرد که کارمندان شرکت مادر فیس‌بوک متا مجموعه جدیدی از ارزش‌ها و عنوان شغلی جدیدی برای همکاری دارند.

مدیرعامل این شرکت گفت که مجموعه ای از شعارهای جدید کارمندان را تشویق می کند که «در آینده زندگی کنند»، «سریع حرکت کنند» و «چیزهای بزرگ بسازند» که جایگزین ارزش های اصلی شرکت متا است که در سال 2007 ایجاد شد.

به گفته اندرو باسورث، افسر ارشد فناوری متا، یکی از شعارهای به روز شده زاکربرگ، «متا، متاماتز، من» بود، بازی با بیان نیروی دریایی ایالات متحده «کشتی، همراهان کشتی، خود».

این اعلامیه در همان روز منتشر شد که متا یک دعوای حقوق خصوصی یک دهه را حل و فصل کرد و نزدیک به 80 میلیون یورو پرداخت کرد.

“[Our values] به طور قابل توجهی بادوام بود، اما در این مدت چیزهای زیادی تغییر کرده است. ما اکنون توزیع کننده هستیم. ما جامعه جهانی و نفوذ گسترده ای داریم. زاکربرگ در یک پست فیس بوک در توضیح این حرکت نوشت و اکنون ما شرکت Metaverse هستیم که آینده ارتباط اجتماعی را می سازیم.

روز سه‌شنبه، این شرکت گفت News Feed، دیوار پیمایش پست‌ها و تبلیغات که محصول شاخص فیس‌بوک را تشکیل می‌دهند، به سادگی به عنوان “Feed” تغییر نام داده می‌شود.

تغییر نام خطر سردرگمی را با یک محصول جدید، فیسبوک نیوز، که روز سه شنبه در فرانسه عرضه شد، کاهش می دهد.

یک ماه گران قیمت

تغییر برند داخلی متا پس از یک ماه پرتلاطم برای این غول رسانه های اجتماعی انجام شد.

روز سه‌شنبه، این شرکت با پرداخت ۹۰ میلیون دلار (۷۹ میلیون یورو) موافقت کرد تا یک دعوای دسته‌جمعی را در مورد استفاده شرکت از «کوکی‌ها» در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ برای ردیابی آنلاین افراد حتی پس از خروج از پلتفرم فیس‌بوک، حل و فصل کند.

وکلای این پرونده گفتند که این توافق یکی از ده بزرگترین توافقنامه حفظ حریم خصوصی داده ها در تاریخ آمریکا است. اما این تنها بخش کوچکی از تسویه حساب ۶۵۰ میلیون دلاری فیس بوک (۵۷۱ میلیون یورو) برای دعوای حریم خصوصی در سال گذشته است. در این پرونده، این شکایت ادعا کرد که فیس بوک از این ویژگی برای برچسب زدن چهره ها بر روی عکس ها و سایر داده های بیومتریک بدون اجازه کاربران خود استفاده کرده است.

در اوایل ماه جاری، قیمت سهام این شرکت رسانه‌های اجتماعی در بعدازظهر بیش از 26 درصد سقوط کرد و 230 میلیارد دلار از ارزش بازار آن کاهش یافت و به بزرگترین کاهش یک روزه ارزش شرکت در تاریخ تبدیل شد.

تحلیلگران گفتند که عدم اطمینان در مورد تمرکز جدید متا بر متاورس، برخی سرمایه گذاران را ناآرام کرده است.

ریچل جونز، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی گلوبال دیتا، می‌گوید: «متا مدل اصلی کسب‌وکار خود را به خاطر شیفتگی خود به متاورژن‌ها قربانی می‌کند».

“شرط بزرگ بر روی متاورس چیز بدی نیست – فناوری بسیار بزرگ است و فرصت های زیادی را ارائه می دهد – اما حداقل یک دهه دیگر طول می کشد تا واقعاً شروع شود.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا