خودرو

آنها مثل گذشته خوب نبودند: داستان نیسان ساندرلند

نیوبرد عاشق چه چیزی رانندگی است؟

تغییر از سال 1989 از Bluebird به Newbird به طرز شگفت انگیزی کارآمد است. این شرکت توسط جورج کینگ‌هورن، بنیانگذار Kinghorn Electric Vehicles، که در تبدیل خودروهای الکتریکی به خودروهای کلاسیک تخصص دارد، در دورهام اداره می‌شود. این پروژه هشت هفته پرمشغله به طول انجامید.

بخشی از بسته باتری منبع کاغذ در زیر کاپوت به همراه موتور و اینورتر و بقیه در محفظه چمدان قرار دارد. برای مقابله با وزن 200 کیلوگرمی تیر عقب، فنرهای قابل تنظیم در عقب و دمپرهای دایره ای Bilstein نصب شده بودند.

بلوبرد اصلی یک خودروی خانوادگی نیمه راه بود که مأموریت داشت نیسان را به عنوان یک تولید کننده قابل اعتماد بریتانیا معرفی کند. با این حال، نشستن روی صندلی‌های نرم و پوشیده از راشل نیوبرد، چرخاندن سوئیچ، چرخاندن دستگیره انتخابگر روی درایو (کینگ‌هورن قصد دارد یک گیربکس اتوماتیک Bluebird نصب کند) و بی‌صدا از دورهام به سمت ساندرلند حرکت می‌کند، به من یادآوری کرد که راحت و دلپذیر است. .

کینگ‌هورن موتور را کالیبره کرد تا از ترمزهای ضعیف دهه 80 و هندلینگ تنبل جلوگیری کند.

با Now That’s What I Call Music 15 در پخش کاست، واقعاً از خودم لذت می برم. در واقع گیربکس برقی و تک سرعته اتوماتیک با شخصیت Bluebird اصلی مطابقت دارد. البته شکارچی قابل توجهی وجود دارد که کمی روی دمپرهای اسپرت خود به رخ می کشد، اما با Theflow همراه باشید و Newbird به سادگی کار می کند.

برای شما خیلی ساکت است؟ Kinghorn در حال توسعه صدای اگزوز اختیاری با Milltek Sport است.

با جانبازان ماه آوریل آشنا شوید

شایان ذکر است، هنوز 19 نفر در کارخانه نیسان ساندرلند مشغول به کار هستند که یا هنگام افتتاح آن آنجا بودند یا مدت کوتاهی پس از آن رسیدند.

ما قبلاً با پیتر رابینسون، که در سال 1987 وارد شد، و مایکل هارکر، 55 ساله، طولانی‌ترین کارگر خط تولید، که در سال 1986 وارد شد، ملاقات کرده‌ایم. همچنین برای ملاقات با همکارانم در نیوبرد، لی گرینر، 56، آنجا بودیم. (وارد 1987) و مایکل آدامز، 54 ساله (وارد 1988).

هارکر با افتخار می گوید: «ما بخشی از DNA گیاه هستیم. اولین کار او نصب فینیشر پلاک بر روی Bluebirds بود، در حالی که آدامز در حال انجام جوشکاری نقطه ای در خط مونتاژ بود. رابینسون دندان های خود را در کارگاه برش و شاسی برید. گرینر کار نسبتاً حیاتی وصل کردن چرخ ها را انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا