متاورس

آدیداس از کسانی که پس از اشتباه ضرب کردن متاورس NFT تحت تاثیر گاز قرار گرفته اند متاسف است

سازنده لباس ورزشی آلمانی آدیداس از تبلیغات غیر قابل تعویض (NFTs) آخر هفته گذشته استفاده کرد و 30000 دستگاه از مجموعه NFT “Into the Metaverse” خود را به قیمت 0.2 اتر به فروش رساند.

با قیمت‌های فعلی، این بدان معناست که شرکت می‌توانست حدود ۲۱ میلیون یورو برداشت کند – اگرچه قیمت اتر آنقدر سریع در نوسان است که تخمین تعداد دقیق آن دشوار است.

این فروش که در دو قسط انجام شد، در ابتدا با مشکلات فنی مواجه شد که باعث شد آدیداس تولید NFT خود را پس از حدود 20 دقیقه متوقف کند.

یک مشکل: توقف در فرآیند ضرب‌کاری باعث شکست تعداد زیادی از تراکنش‌ها شد و خریداران بالقوه را در قید و بند کارمزد تراکنش‌های بدنام در بلاک‌چین اتریوم – که به عنوان “گاز” نامیده می‌شود – می‌ماند، اما بدون نشان دادن چیزی در مقابل.

در پاسخ، آدیداس روز دوشنبه توییت کرد که کسانی که هزینه بنزین خود را از دست داده اند، بازپرداخت خواهند شد. این شرکت گفت: “کسانی که در فروش عمومی آسیب گاز را احساس کرده اند، ما از آن درس می گیریم.”

پس از یک سال بیماری همه گیر که بر سر دارایی هایی مانند سهام میم ها، کارت های پوکمون و مربیان سر و صدا شده است، برندهای ورزشی به دنبال کسب درآمد از چیزهای بزرگ بعدی هستند.

اوایل این ماه، نایک رقیب آدیداس اعلام کرد که RTFKT (معروف به مصنوع) شرکتی متخصص در تولید کفش‌های کتانی کلکسیونی مجازی را به مبلغی نامشخص خریداری کرده است.

این شرکت در بیانیه ای در وبلاگ خود گفت: “برنامه ما سرمایه گذاری در برند RTFKT، خدمت و رشد جامعه نوآور و خلاق آنها و گسترش ردپای دیجیتال و قابلیت های نایک است.”

RTFKT، که در ژانویه 2020 تأسیس شد، ادعا می کند که در ایجاد “کفش های کتانی بی نظیر و شاهکارهای دیجیتال” یک رهبر جهانی است.

نکته اصلی فروش این است که دارندگان برخی از RTFKT NFT می توانند کپی فیزیکی کفش های کتانی دیجیتال خود را ادعا کنند، چیزی که می تواند به برنامه های آینده نایک برای Metaverse اشاره کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا